Zamek w Dudley.

Początkową konstrukcję zamku w Dudley wykonano z drewna.  Niestety, nie przetrwała próby czasu. W 1070 roku ukończono budowę zamku, który zbudowano z trwalszych materiałów. Przez większość czasu zamek należał do rodziny Dudley, która wprowadzała przeróżne zmiany w konstrukcji.

W 1750 roku wybuchł pożar. Zamku nie odbudowano, a od końca 1800 roku i na początku XX wieku organizowano na terenach zamkowych liczne festyny, które przyciągały wiele osób.

W maju 1937 hrabia Dudley otworzył u podnóży zamku Dudley Zoological Society z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. 18 miesięcy od otwarcia, do ogrodu zoologicznego zawitało milion odwiedzających. Obecnie, zamek w Dudley otacza nadal działające ZOO. Strona ZOO z informacjami o godzinach otwarcia, cenami biletów: Dudley ZOO.

24.06.1994 roku królowa Elżbieta II odwiedziła Dudley Zamek, uroczyście otwierając Interpretation Centre.

Zamek w Dudley i historie o duchach. 

Pierwsza z nich głosi, iż w zamkowych zakamarkach przechadza się duch Grey Lady. Tajemnicza zjawa to zabłąkana dusza Dorothy Beaumont, której dziecko podczas porodu zmarło (1642 rok). Załamanie i komplikacje poporodowe Dorothy doprowadziły do jej rychłej śmierci. Ostatnim życzeniem kobiety był pochówek przy zmarłej córce, niestety ostatnia wola nie została spełniona. Od tamtego wydarzenia zaczęto widywać ducha kobiety. Zaczęto przypuszczać, że to duch Dorothy Beaumont błąka się po zamku i okolicy.

Niedawno udało się sfotografować ducha Dorothy pewnej odwiedzającej mury zamku, a zdjecie możecie zobaczyć i sami ocenić pod tym linkiem: Duch na zamku w Dudley.

Kolejnym duchem związanym z zamkowymi zakamarkami jest duch Lorda Johna Somery, pochowanego w kaplicy Undercroft. Ludzie odwiedzający miejsce pochówku okrutnego Lorda, doznają przedziwnych uczuć w obecności trumny ze zwłokami. Nocą po ruinach zamku błąka się Drummer Boy, chłopiec zginął od pocisku muszkietu. Od tamtego momentu nocami można usłyszeć, jak uderza w bęben.

Na terenie zamku odbywają się imprezy dla wszystkich, których marzeniem jest ujrzenie ducha w nawiedzonym zamku. O wieczorach pełnych grozy, akurat przed Halloween, przeczytacie na stronach: paranormal evening i ghost events.

Zamek w Dudley i historia miłosna. 

Zamek w Dudley to prawdziwa kopalnia historii, jeszcze jedną, tym razem miłosną znajdziemy w książce Sary Griswtood pt.: „Elżbieta I i Robert Dudley. Prawdziwa historia Królowej Dziewicy i mężczyzny, którego kochała”. Na temat ich miłości pisałam we wpisie: Zamek w Kenilworth. Historia pewnej miłości.

35 komentarze(y) Dodaj komentarz
  1. Kurcze, tak niedaleko, a nie słyszałam o tym miejscu, trzeba zobaczy – dziękuję! Dzięki wielkie też za to, co napisała o Zoo… jestem tego samego zdania, a ostatnia wizyta (w 2000?) i karaluchy chodzce po orangutanie w zoo we wrocławiu wybiła takie piętno w mojej psychice, że nie chcę więcej … nigdy więcej… ciskam i dzięki za inspirację na kolejna wycieczkę! 🙂 Na pewno wejdę sama, te kolejki s dla ANglików korzystajcych częciej z KFC i Maca niż ze spaceru… 😛

    1. Mi zwyczajnie szkoda jest tych zwierzków. Naturalne środowsko to ich dom, nie życie za ogrodzeniem. Choć zapewne nie przeżyłyby długo gdyby zostały wpuszczone znów w dzicz.

    1. Wszędzie można znaleźć coś ciekawego 🙂 West Midlands trochę jeszcze takie nie odkryte. Sami pierwszą podróż do Anglii także odbyliśmy do Londynu 🙂

  2. Uwielbiam takie surowe zamki :). Sa spektakularne i tajemnicze. A ten to jeszcze podwojnie nawiedzony :D. Zawsze probuje sobie wyobrazic w nim zycie – bez swiatla, ogrzewania i szyb :D. Kobiety w szumiacych sukniach i panowie z pochodniami. Swietne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.