Wiosna w Sutton Park. Sobotni spacer po największym parku w West Midlands.

Patrząc na mapę West Midlands, z łatwością dostrzeżemy Sutton Park. Wielka, zielona plama na mapie od razu rzuca się w oczy. Położony na północ od centrum Birmingham, o powierzchni dwóch tysięcy akrów park odwiedza rocznie dwa miliony osób. Jest to siódmy największy park miejski w Europie.

Kilka informacji o Sutton Park:

  • Bramy parku otwierane są od godziny 09:00. Godziny zamknięcia różnią się w zależności od pory roku.
  • Jeśli jesteś właścicielem psa – koniecznie sprzątnij po swoim pupilu. Za nie posprzątanie po czworonogu może grozić kara 1000 funtów.
  • Na terenie Parku istnieją dwa place zabaw.
  • Przy głównych wejściach do parku dostępne są dość spore parkingi.
  • Na terenie parku istnieje kilka restauracji.
  • Ze względu na przypadki zakażenia bakterią E. Coli, które miały miejsce we wrześniu 2012 roku, Birmingham City Council zaleca by dzieci poniżej 10 lat, unikały wizyty w Sutton Park, a dla pozostałych odwiedzających, by unikali kontaktu ze zwierzętami i myli dokładnie ręce.
  • Zbiornik wodny Wyndley jest najstarszym w parku, prawdopodobnie pochodzącym z XII wieku.
  • Linia kolejowa, Sutton Park Line została zbudowana w 1879 roku. Przez co znacznie wzrosła liczba osób odwiedzających park. Stację zamknięto w 1964 roku.

Wrażenia z wizyty w parku. 

Niesamowity. Ogromny. Mnóstwo przestrzeni. Wybraliśmy najkrótszą trasę, a mimo to spędziliśmy w nim trzy godziny. Nie jest to park z asfaltowymi drogami, z wygodnymi ścieżkami. Jest tu dziko. Krajobraz parku zmienia się w zależności od wybranej trasy, i tak możemy przechodzić przez wrzosowiska, lasy, mokradła, bagna, a jeśli zdecydujemy się na przejście parku dookoła, przejdziemy obok siedmiu jezior znajdujących się na terenie parku.

Ciekawostką jest to, iż wybierając się na spacer, możemy obserwować dziko pasące się bydło czy nawet kuce. W ciekawszych widokowo miejscach ustawione są ławki gdzie można w ciszy i spokoju obserwować przyrodę. Jeśli natomiast jesteś fanem modeli latających samolotów, w Sutton Park masz wydzielone specjalne pole do tego celu. Przestrzeń, pas startowy i idealna widoczność na szybujący model to atuty tego miejsca.

Do Parku można z łatwością dostać się z centrum Birmingham, korzystając z miejskich autobusów lub wsiadając w pociąg.

Mapa parku, jak również informacje dodatkowe znajdują się pod tym linkiem: Sutton Park informacje i mapy.

8 komentarze(y) Dodaj komentarz
    1. Polecam świetna odskocznia od tygodnia w pracy 🙂 Ścieżek do spacerów również nie brakuje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.