Wieża Eiffla. Niezapomniany widok na Paryż.

Wjazd na wieżę Eiffla to niesamowite przeżycie. Nie wyobrażam sobie, by być w Paryżu i nie skorzystać z takiej okazji! Bilety zarezerwowałam przez Internet, więc nie musieliśmy czekać w gigantycznej kolejce. Przyszliśmy, weszliśmy i wjechaliśmy. Cudownie! Ponieważ przez cały dzień była piękna, słoneczna pogoda miałam nadzieję, że widoczność będzie bardzo dobra. Kiedy wyruszyliśmy w kierunku wieży Eiffla, niestety pogoda zaczęła się zmieniać. I tak na bezchmurnym dotąd niebie pojawiły się chmury, a słońce gdzieś za nimi się schowało.

Wieża Eiffla jest najpopularniejszym zabytkiem Paryża, dlatego na niższych tarasach widokowych jest mnóstwo ludzi. By przejść cały taras dookoła, należy dopasować się do wirującej fali turystów, a refleks, pomaga w dostaniu się do najlepszych punktów, z których widać miasto. Panorama miasta warta wszelkich niedogodności. W kawiarni ogromna kolejka miejsc siedzących jest także jak na lekarstwo. Wytrwali mogą delektować się smakiem kawy i widokami.

Na poziomie drugim, wydaje się, że jest jeszcze więcej ludzi. Uczucie to potęguje kolejka do wind, które jadą na sam szczyt wieży, która ciągnie się po całej platformie widokowej.

Czekała nas kolejna podróż wagonikiem w górę – na sam szczyt. Na szczęście w miarę szybko dostajemy się do wagonika. Na samej górze jest dość ciasno, całość jest obudowana, a panoramę miasta ogląda się przez okna. Są informacje na temat budowli, porównanie wysokości najwyższych budynków na świecie, a także zdjęcia. Będąc na szczycie, przekonaliśmy się, jak ogromnym miastem jest Paryż.

Wyglądające podobnie kamienice ciągną się w nieskończoność. Widać wyraźnie jak duże są tereny zielone w mieście. Bazylika Sacré-Cœur położona na wzgórzu wyróżnia się na tle miasta. Łuk Triumfalny, Katedra Notre-Dame, wieża Montparnasse wszystkie te punkty miasta wyglądają niesamowicie na tle paryskich kamienic. Nawet chmury, które pojawiły się na niebie, dodają miastu uroku. Wieża Eiffla to najlepszy punkt widokowy na Paryż.

Bilety i informacje o godzinach otwarcia znajdziecie na stronie: Tour Eiffel.

17 komentarze(y) Dodaj komentarz
  1. Niestety nie było mi jeszcze dane zobaczyc Paryża, ale wjazd na Wieżę Eiffla to to jedno z moich mniejszych marzeń. Uwielbiam z takiej perspektywy patrzec na miasto. Bezkonkurencyjny jest dla mnie widok Aten z Akropolu <3

  2. Ciągle jeszcze Paryż jest na mojej liście do odwiedzenia, ale niestety wielu moich znajomych zniechęca mnie do podróży. A że brudno, a że dużo ludzi, a że męcząco. Na wieżę Eiffla muszę jednak kiedyś wreszcie wjechać. Obowiązkowo!

    1. Niestety to prawda co mówią, jednak każdy musi sam na sobie przetestowac czy dane miejsce mu się podoba. Mimo że Paryż kompletnie nie przypadł mi do gustu, to wjazd na Wieżę Eiffla polecam – bo to był jeden z fajniejszych momentów spedzonych w tym mieście 🙂

  3. Ja nie byłam na wieży, ale zdjęcia zachęcaja by nastepnym razem jednak wjechac na ktorys punkt widokowy. Paryz klimatyczne miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *