Widoki z Wieży Eiffla

Nie wyobrażam sobie, by być w Paryżu i nie skorzystać z okazji wjazdu na wieżę Eiffla. Bilety zarezerwowałam przez Internet, więc nie musieliśmy czekać w gigantycznej kolejce. Przyszliśmy, weszliśmy i wjechaliśmy. Cudownie! Ponieważ przez cały dzień była piękna, słoneczna pogoda miałam nadzieję, że widoczność będzie bardzo dobra. Kiedy wyruszyliśmy w kierunku wieży Eiffla, niestety pogoda zaczęła się zmieniać. I tak na bezchmurnym dotąd niebie pojawiły się chmury, a Słońce gdzieś za nimi się schowało.

Niższe tarasy widokowe

Na niższych tarasach widokowych jest mnóstwo ludzi. By przejść cały taras dookoła, należy dopasować się do wirującej fali turystów, a refleks – pomaga w dostaniu się do najlepszych punktów, z których widać miasto. Panorama miasta warta wszelkich niedogodności. W kawiarni ogromna kolejka miejsc siedzących jest także jak na lekarstwo. Wytrwali mogą delektować się smakiem kawy i widokami. Na drugim tarasie, wydaje się, że jest jeszcze więcej ludzi. Uczucie to potęguje kolejka do wind, które jadą na sam szczyt Wieży, która ciągnie się po całej platformie widokowej.

Na samym szczycie wieży Eiffla

Czekała nas kolejna podróż wagonikiem w górę – na sam szczyt. Na szczęście w miarę szybko dostajemy się do wagonika. Na samej górze jest dość ciasno, całość jest obudowana, a panoramę miasta ogląda się przez okna, są informacje na temat budowli, porównanie wysokości najwyższych budynków na świecie, a także zdjęcia. Będąc na szczycie, przekonaliśmy się, jak ogromnym miastem jest Paryż. Wyglądające podobnie kamienice ciągną się w nieskończoność. Widać wyraźnie jak duże są tereny zielone w mieście. Bazylika Sacré-Cœur położona na wzgórzu wyróżnia się na tle miasta. Łuk Triumfalny, Katedra Notre Dame, wieża Montparnasse wszystkie te punkty miasta wyglądają niesamowicie na tle paryskich kamienic. Nawet chmury, które pojawiły się na niebie, dodają miastu uroku.

 

na-czym-stoi-wieza-eiffla
Na czym stoi Wieża Eiffla?
schody-wieża-eiffla
Schody, po których wchodzi się do wagoników.
druga-strona-sekwany
I jesteśmy na górze – trochę widoków roztaczających się z tarasów Wieży Eiffla.

paryz

dzielnica-defense

drugie-pietro

bazylika

luk-triumfalny

sekwana

paryz-widok

wieza

widok-na-paryz

chmurka
Zdjęcie, które szczególnie lubię, ze względu na tę chmurę 😉

na-tarasie-widokowym

ulce-z-wiezy-eiffla
Wszystko jest takie małe.
szczyt-wieza-eiffla
A to już widok na Paryż z najwyższego tarasu widokowego.
wejscie
Wejścia oznaczone są na czerwono.
w-środku-wieży-eiffla
Wieża Eiffla od środka.
zjazd-w-dol
Pora się pożegnać – zjeżdżamy w dół.
sterownia
Zdjęcia przez szybę to nic fajnego – nie lubię się odbijać w fotografowanym obiekcie. Jednak wykonanie zdjęcia dawnej sterowni było tak kuszące.

P.S. Wieża Eiffla – godny polecenia zabytek, czy atrakcja którą ominiesz z daleka będąc w Paryżu? Warto czy nie warto według Ciebie wjechać na sam szczyt? Wjechać czy wejść na Wieżę? Którą opcję byście wybrali? Podziel się ze mną swoją opinią w komentarzach!

 

17 komentarze(y) Dodaj komentarz
  1. Niestety nie było mi jeszcze dane zobaczyc Paryża, ale wjazd na Wieżę Eiffla to to jedno z moich mniejszych marzeń. Uwielbiam z takiej perspektywy patrzec na miasto. Bezkonkurencyjny jest dla mnie widok Aten z Akropolu <3

  2. Ciągle jeszcze Paryż jest na mojej liście do odwiedzenia, ale niestety wielu moich znajomych zniechęca mnie do podróży. A że brudno, a że dużo ludzi, a że męcząco. Na wieżę Eiffla muszę jednak kiedyś wreszcie wjechać. Obowiązkowo!

    1. Niestety to prawda co mówią, jednak każdy musi sam na sobie przetestowac czy dane miejsce mu się podoba. Mimo że Paryż kompletnie nie przypadł mi do gustu, to wjazd na Wieżę Eiffla polecam – bo to był jeden z fajniejszych momentów spedzonych w tym mieście 🙂

  3. Ja nie byłam na wieży, ale zdjęcia zachęcaja by nastepnym razem jednak wjechac na ktorys punkt widokowy. Paryz klimatyczne miasto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *