Targowiska w Birmingham.

Targowiska w Birmingham oferują każdy rodzaj asortymentu. Wielbiciele tego typu miejsc na pewno nie będą żałować wyprawy do centrum miasta. Kościół św. Marcina otaczają z każdej strony markety, targowiska, kawiarnie i wszelkiego typu punkty usługowe. Z jednej strony widać centrum handlowe z lśniącymi, bogatymi wystawami. Z drugiej strony targowiska. Część targowa tak naprawdę składa się z trzech osobnych marketów, Indoor Market, Rag Market, czyli St. Martin’s Market, i zewnętrznej części obu targowisk.

Na targu pełno ludzi, gwar. Obok przystanki autobusowe potęgują wrażenie hałasu. Tu i ówdzie porozrzucane puste skrzynki po owocach lub warzywach. Ogłaszający głośnym tonem sprzedawcy co dziś jest w promocji. Kupujący oglądający dokładnie towar. Wszystkie owoce ułożone w plastikowych pojemnikach kuszą kolorami i zapachami odwiedzających to miejsce.

The Birmingham Indoor Market.

The Birmingham Indoor Market nazywany także Bull Ring Indoor Market czynny jest od 09:00 do 17:30 od poniedziałku do soboty. Kiedy weszłam do środka, od razu poczułam, z czego słynie to miejsce. Zapach świeżych ryb roznosił się w powietrzu. The Birmingham Indoor Market jest jednym z największych rynków sprzedających świeże owoce morza i ryby. W tym miejscu nie tylko można znaleźć świeże owoce morza czy ryby, ale znajdziemy tu również wszelkiego rodzaju mięsa, egzotyczne owoce, słodycze, odzież, torebki, czy przedmioty, których używamy na co dzień w domu. Alkohol i papierosy nie są dostępne na targowiskach, ponieważ istnieje zakaz sprzedaży trunków i tytoniu na straganach.

Informacje praktyczne: Indoor market.

The Birmingham Rag Market.

Rag Market otwarty jest tylko przez cztery dni w tygodniu: wtorek, czwartek, piątek i sobota w godzinach 09:00-17:00. Na jego terenie znajduje się około 350 stoisk, które oferują przeróżne rzeczy od biżuterii, odzież, torebki, kołdry, pościele, czy przepiękne bogato zdobione tkaniny. W tej części targowiska nie znajdziesz owoców, warzyw, czy wyrobów mięsnych. Ta część przypomina ofertą nasz dawny warszawski stadion lub stragany, które kiedyś istniały pod Pałacem Kultury i Nauki. Pamiętacie te czasy?

Informacje praktyczne: Rag market.

Bull Ring Open Market.

Bull Ring Open Market otwarty od 09:00-17:00 codziennie od wtorku do soboty, na tym rynku można nabyć owoce i warzywa, które są poukładane w kolorowe stosiki, które zapewne mają przyciągnąć kupujących. Jak sama nazwa mówi, ta część targowiska znajduje się na zewnątrz, choć deszcz nam nie grozi, ponieważ całość jest pod dachem.

Informacje praktyczne: Open markets.

To nie wszytskie targowiska w Birmingham. W Birmingham funkcjonuje jeszcze Birmingham Wholesale Market Complex  nieopodal miejsc, które opisałam.

12 komentarze(y) Dodaj komentarz
 1. Uwielbiam takie miejsca – szukamy targowisk miejskich wszędzie gdzie wyjeżdżamy (poza rezerwatami przyrody, górami i pustyniami rzecz jasna 😉 ). W Polsce już niewiele takich miejsc zostało, gdzie aż bije kolorami od najróżniejszych produktów, jest gwarno, a w nozdrzach mieszaja się zapachy…

  1. W Warszawie polecam Halę Mirowską – pełna różności, od ubrań, po spożywcze artykuły. Miejsce z klimatem. I oczywiście świeże, pachnące kwiaty. 🙂

  1. W Polsce takie miejsca są niedoceniane – nie wiem zupełnie czemu. Masz rację produkty są świeże. 🙂

 2. Uwielbiam targowiska, kluczowy element podróżowania. Ale to nie to samo, co stragany na południu Europy, w Birmingham biedaki musza większosc sprowadzac 🙂

  1. Zależy co muszą sprowadzać 😉 Myślę że obecnie nawet na straganach na południu Europy można znaleźć dużo rzeczy z masowych produkcji z azjatyckich krajów.

 3. Ogromny targ. Też mieszkam w Anglii, obok mnie jest miasto, które jest oparte na sklepach, wyglada jak jedna wielka galeria handlowa. Popularne sa też stoiska z rzeczami, które można odkupic, niskie ceny – warto się przejechac na cos takiego czasami.

  1. Zazwyczaj szczególnie te mniejsze miasteczka mają własnie taką konstrukcję jak opisujesz – jednak w Birmingham jest to troszkę inaczej rozwiązane. Najbardziej może zaskoczyć to, że wystarczy zejść w dół na drugą strone kościoła i nagle znajdujesz się w zupełnie innym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.