Taormina. Fotogaleria z sycylijskiego miasta.

Taormina, sycylijskie miasto położone w cieniu Monte Tauro, od lat przyciąga turystów, malarzy, aktorów. W czasach kiedy opalenizna była kojarzona z niższym stanem społecznym, kiedy kąpiel w morskich wodach była przedziwną fanaberią, przyjeżdżano o Taorminy w miesiącach zimowych.

Obecnie najwięcej turystów oczywiście spotkamy w sezonie, więc być może warto udać się z wizytą w to niesamowite miejsce właśnie w miesiącach zimowych, kiedy panują niższe temperatury, a miasto nie jest opanowane przez zwiedzających.

Taorminę odwiedziliśmy w czerwcu. Upał, jaki panował wtedy na wyspie, nie zachęcał do spacerów po żadnym mieście, być może dlatego na Sycylii nie zwiedziliśmy zbyt dużej ilości miejsc. Do Taorminy warto się wybrać ze względu na jej malownicze położenie. Z każdej strony towarzyszą nam wspaniałe widoki.

Taormina. Fotogaleria.

ulice-taormina

Taormina kryje w sobie niezliczoną ilość przepięknych uliczek z kwiatami czy drzewkami pomarańczowymi. Trudno się zdecydować, którą wybrać na spacer.

park-taormina

W Taorminie nie brakuje również miejsc, w których można się ukryć przed żarem słońca. Miejski park w Taorminie kryje w sobie wiele ciekawych miejsc.

kosciol-taormina

Kościoły w Taorminie szczególnie w sezonie dają wytchnienie od upału. Przyjemny chłód, który panuje w środku, jest miłą odmianą od gorąca sycylijskiego miasta.

etna

Jeśli mamy szczęście i widoczność jest bardzo dobra, możemy obserwować z Taorminy dymiącą Etnę.

turysci-taormina

Taormina to tłumy turystów w sezonie. Wystarczy odbić w uliczki odchodzące od głównej ulicy i możemy miastem cieszyć się w samotności. Prawie. ;)

pamiatki

Główna ulica miasta to także niekończący się pasaż handlowy. Pamiątki, bary, restauracje, cukiernie, lodziarnie. Wszystko tu znajdziesz.

marionetki-sysylijskie

W Taorminie możemy znaleźć także słynne sycylijskie marionetki.

przysmaki-sycylijskie

Nie zabraknie także słodkich pamiątek z Sycylii. Na zdjęciu słodziutkie marcepanowe smakołyki w kształcie owoców. W Taorminie spróbowaliśmy słynnego Cannoli, nadziewanego serem ricotta, pyszne, ale jak sycące!

widok-na-miasto

Warto odwiedzić każdy punkt, z którego coś będzie widać. Miasto kryje w sobie naprawdę niezliczoną ilość wspaniałych widoków.

Jeden z punktów widokowych na terenie teatru.

widok-na-morze

Woda, zieleń, wystające skałki. Taormina zachwyca gdziekolwiek by nie spojrzeć.

21 komentarze(y) Dodaj komentarz
  1. Sycylia jest piękna! Może uda mi się ją zobaczyć jeszcze w tym roku, bo mnie po prostu fascynuje to miejsce . Zdjęcia piękne, lubię takie oddające rytm życia miasta;)

    1. Sycylia ma niepowtarzalny klimat, bardzo mi się tam podobało. Ciesze sie ze zdjecia Ci sie podobaja 🙂

  2. Piękna Taormina, wspomnienia powracają 🙂 chyba trzeba wrócić na Sycylię i poznać jej inne zakątki 🙂 pozdrawiam !

    1. Za mała ilość dni urlopowych rzeczywiście stanowi problem – tyle wspaniałych miejsc na świecie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *