Stratford-upon-Avon: Butterfly Farm

Butterfly Farm w Stratford-upon-Avon została otwarta w 1985 roku. Tworząc to miejsce starano się odtworzyć jak najlepiej naturalne warunki, w których żyją motyle. Całość podzielona jest na kilka różnych stref, w których możemy przyjrzeć się różnym gatunkom z bliska.

Pierwszą z nich a zrazem także ostatnią jest strefa, w której kupujemy bilet, zostawiamy kurtkę (w szklarniach jest gorąco), ale także możemy nabyć różne pamiątki związane z wizytą na Farmie Motyli.

dsc_5995

Po zakupie biletów czas na drugą strefę zwaną Flight Arena, jest ona oczywiście największą atrakcją, ponieważ to w niej możemy podziwiać latające wokół nas barwne motyle. Bujna roślinność, kolorowe kwiaty, wodospad, oczko wodne wraz z różnymi gatunkami ryb – to wszystko znajduje się właśnie we Flight Area.

dsc_6002

Oprócz motyli zainteresowaniem zwiedzających cieszą się także wolno chodzące legwany o imionach Stumpy i Princess.

dsc_6003

dsc_6016

dsc_5985

Skąd pochodzą motyle, które można oglądać na Farmie?

„Niektóre motyle hodujemy tu, a reszta to import z tropików. Wszystkie miejsca, z których kupujemy motyle, są związane z projektami ochrony. Istnieją wsie, gdzie hodowla motyli jest głównym źródłem dochodu dla większości mieszkańców. Te operacje hodowlane zostały utworzone w celu umożliwienia społeczności zarobienia na życie, nie powodując żadnych szkód dla środowiska i przyrody wokół nich. Więc nie tylko jest dobre z punktu widzenia ochrony zasobów, ale pozwala rodzinom na zrównoważony dochód i przyczynia się do zachowania lasów deszczowych podczas edukacji naszych gości”.

dsc_5982

Discovery zone to strefa, w której możemy zapoznać się z wszystkimi etapami cyklu życia motyla. Tu również możemy zobaczyć jak np. wyhodować domowe drzewko awokado.

dsc_6053

Mini-Beast Metropolis to miejsce, w którym znajdują się akwaria z owadami takimi jak: chrząszcze, modliszki, pająki, olbrzymie żuki czy nawet kameleon. Wchodząc do drugiej części pomieszczenia, w której panuje półmrok widzimy porozwieszane nad sobą liny, po których maszerują mrówki, niosące liście do mrowiska. Liście nie stanowią pokarmu dla mrówek – są one przekazywane dla osobników, które żują liście, a wydalane pozostałości sprzyjają porostowi grzybów, którymi mrówki się żywią. Uważa się, że mrówki stanowią połowę wszystkich owadów w niektórych obszarach tropikalnych.

Strona internetowa, na której można zleźć aktualne, praktyczne informacje, odnośnie zwiedzania miejsca: Butterfly Farm

24 komentarze(y) Dodaj komentarz
    1. Żuki i pająki były zamknięte, w zupełnie innej części, więc odwiedzający którzy nie lubią takich miejsc mogą je spokojnie pominąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *