Sheldon Country Park. Najlepszy punkt widokowy na lotnisko w Birmingham.

Piątek przed Wielkanocą w Anglii jest dniem wolnym od pracy. Tego dnia było słonecznie, więc szkoda było zostać w domu. Postanowiliśmy wybrać się do jednego z tutejszych parków. Wybór padł na Sheldon Country Park. W okolice parku z centrum dociera dość sporo autobusów, my zdecydowaliśmy się na numer 60. Samochodem także można dojechać do tego miejsca, wystarczy w nawigację wpisać kod B26 3TU, a przy samym wejściu jest dość duży parking.

Co wyróżnia ten park?

Szereg atrakcji, jakie w nim znajdziemy. Szczególnie polecam to miejsce dla rodzin z dziećmi. Można tu świetnie spędzić czas z rodziną. W parku istnieje farma, której celem jest przybliżenie metod hodowlanych zwierząt gospodarczych dla mieszkańców miasta.

Zwierzęta, które słychać, gdy jeszcze ich nie widać to oczywiście przesympatyczne owieczki, ale na farmie są także inne zwierzaki, takie jak: kozy, bydło odmiany Jersey, kury, kaczki, gęsi, kucyki czy świnki. Wśród dzieci największą popularnością cieszą się miniaturowe koniki i kucyki.

Ponieważ park ten jest przyjazny rodzinie, znajdziemy w nim, tuż obok farmy, plac zabaw dla najmłodszych i kilka boisk do gry w piłkę nożną – naprawdę dużych. Wystarczy wziąć piłkę i zabawa na świeżym powietrzu bardzo udana.

Piknik także się sprawdzi w tym miejscu – wystarczy odejść kawałek od farmy, by znaleźć ciche i spokojne miejsce. Miłośnicy psów także będą usatysfakcjonowani przestrzenią, jaką oferuje park – idealne miejsce na spacery z pupilem.

Park dla miłośników samolotów.

W Sheldon Country Park znajdzie się także coś dla wielbicieli samolotów. I właśnie ta możliwość skłoniła nas do przyjazdu w to miejsce. Na niewielkim wzniesieniu usytuowany jest punkt widokowy na pas startowy lotniska w Birmingham. Z bezpiecznej odległości możemy obserwować start i lądowanie samolotów. Jest kilka ławek, można także spokojnie rozłożyć koc i wypatrywać kolejnych samolotów.

Podsumowując: park idealny dla rodzin z dziećmi, dla właścicieli zwierząt, dla lubiących ruch, dla zakochanych, słowem… dla wszystkich, którzy zdecydują się wyjść z domu by spędzić aktywnie czas. Zapomniałam dodać – wstęp wolny. Zobaczcie, jak wygląda obserwacja samolotów z punktu widokowego:

Dodatkowe informacje o parku znajdziecie na stronie: Sheldon Park.

Życzę miłych wrażeń z pobytu w parku. 🙂

3 komentarze(y) Dodaj komentarz
  1. Podobno istnieje aplikacja, która pokazuje miejsce startu i ladowania samolotu znajdujacego się powyżej nas 🙂 Nie testowałam, bo raczej nie mam okazji podziwiac samolotów, ale słyszałam o takim darmowym programie na telefony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.