Muzeum Transportu w Coventry.

Słoneczny poranek w Birmingham. Czas ruszyć z wizytą do drugiego po Birmingham największego miasta w rejonie West Midlands, czyli Coventry. Wsiadamy w pociąg. Podróż mija szybko. Im bliżej jesteśmy naszego celu, tym mgła staje się gęstsza. Wysiadamy na głównej stacji Coventry i widoczność jest tak kiepska, że mamy problem, by dojrzeć cokolwiek w pobliżu 2 metrów. Coventry wita nas po raz kolejny kiepską pogodą. Naszym celem jest Muzeum Transportu w Coventry, więc pogoda nie psuje nam planów.

Coventry, miasto związane z transportem.

Historia przemysłu motoryzacyjnego w Coventry sięga 1896 roku. Przyjaźń londyńskiego inżyniera Fredericka Simmsa z Gottliebem Daimlerem, zaowocowała pierwszą seryjną produkcją samochodów. Od tego momentu w Wielkiej Brytanii zaczął się motoryzacyjny przełom.

Na przestrzeni lat fabryki w Coventry otworzyli: Coventry Motette, The Great Horseless Carriage Company, a także bardziej znane marki, jak wcześniej wspomniany Daimler, Humber, Triumph Motorcycle, czy Riley. Do 1990 roku czynna była fabryka traktorów Massey-Ferguson.

Obecnie motoryzacja nie jest już najważniejszą gałęzią przemysłu w Coventry. W mieście powstają części do samochodów marki Peugeot, a Jaguar posiada swoje laboratorium badawcze. Do 2010 roku w Coventry składane były słynne czarne, angielskie taksówki. Obecnie części przypływają z Chin, a w Coventry kultowe taksówki są składane w całość.

Muzeum Transportu w Coventry.

W 1980 roku w Coventry otwarto Muzeum Transportu. Od początku istnienia fascynowało bogatymi zbiorami odwiedzających. Muzeum posiada największą brytyjską kolekcję samochodów, motocykli oraz rowerów na świecie.

W latach 2014-2015 Muzeum Transportu gruntownie przebudowano. 13 miesięcy przebudowy, w której trakcie nadal można było zwiedzać muzeum, zapoczątkowało nową erę dla Muzeum Transportu w Coventry. Odświeżono i ożywiono wystawy. Od wejścia wystawy zachwycają ilością zgromadzonych pojazdów, opowiadają historię transportu w przystępny sposób.

Odwiedzając Muzeum Transportu, jesteśmy świadkami ewolucji w tworzeniu i wizji projektantów rowerów, motorowerów, motocykli, samochodów. Interaktywne wystawy pozwalają na lepsze poznanie twórców, czy eksponatów. W każdej części galerii towarzyszą nam interaktywne ekrany, symulatory, wyświetlane są filmy, przedstawiane są rysunki, czy wiekowe księgi.

rower-muzeum-transportu-coventry

eksponaty-muzeum-transportu-coventry

czolg-muzeum-transportu-coventry

muzeum-transportu-coventry-samochody

sportowe-auta-muzeum-transportu-coventry

camping-muzeum-transportu-coventry

pigi-w-muzeum-transportu-coventry

mini-muzeum-transportu-coventry

taksowka-muzeum-transportu

zmiany-muzeum-transportu-coventry

areo-muzeum-transportu-coventry

wyscigowe-muzeum-transportu-coventry

trust-muzeum-transportu-coventry

Wycieczka po muzeum kończy się brytyjskimi samochodami, które pobiły rekord prędkości na ziemi: Thrust2 i ThrustSSC.

Informacje o Muzeum Transportu w Coventry.

Ceny, godziny otwarcia, szczegółowy opis poszczególnych wystaw znajdziesz pod linkiem: Muzeum Transportu w Coventry.

34 komentarze(y) Dodaj komentarz
  1. Uwielbiam takie miejsca, a mój maż czułby się tam jak w niebie. Jakis czas temu bylismy w podobnym miejscu – Muzeum Skody w Mlada Boleslav (Czechy).

    1. Po obejrzeniu eksponatów ogólnie nam znanych, do których jesteśmy przyzwyczajeni, wystawa z samochodami odrzutowymi robi wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.