Jak zwiedzić Paryż?

Kiedy nie masz już siły biec do następnej atrakcji – mam kilka pomysłów jak zwiedzić miasto, bez wysiłku, ale odkrywając je zupełnie z innej strony. Może od tej lepszej strony?

Batobus

Jeśli masz ochotę zwiedzić miasto z innej perspektywy, wsiądź do Batobusu, czyli tak naprawdę statku pływającego po Sekwanie. To jest coś podobnego do warszawskiego tramwaju wodnego. Ma przystanki przy 9 ważnych punktach turystycznych jak np. Wieża Eiffla, Luwr, Notre Dame i inne. Bilety możemy nabyć na każdej ze stacji. Działa przez cały rok, choć w zimowe miesiące z mniejszą częstotliwością niż te w sezonie. Rozkład jazdy, przystanki i inne informacje uzyskasz na stronie: Batobus.

batobus

Wycieczka autokarem: Open tour, Big Bus

Open tour, Big Bus to nic innego jak piętrowe autobusy bez dachu. Popularne już chyba w każdej stolicy. Przyciągające rzesze turystów, ale to już tylko dla tych zagorzałych fanów sztywnych, koniecznych do zobaczenia atrakcji. Siedzimy sobie wygodnie, słuchamy co lektor, opowiada o danym miejscu i obserwujemy i możemy nawet wysiąść a później wsiąść z powrotem, bez konieczności kupowania drugi raz biletu, a możemy przejechać też całą trasę bez wysiadania, a później kolejny i kolejny raz i tak cały dzień. Informacje szczegółowe podaję pod tymi linkami: Big Bus i Open Tour.

Autobusy komunikacji miejskiej

Pora na naszą ulubioną formę zwiedzania, gdy nam już się nic nie chce. Wsiadamy do autobusu zwykłej komunikacji miejskiej. Gdzie indziej możemy zobaczyć prawdziwych mieszkańców odwiedzanych miast jeśli nie w komunikacji? Plusem takiego zwiedzania Paryża jest zobaczenie go od innej strony. Wywiezie nas czasem w dziwne zakamarki miasta, gdzie na pewno byśmy nie zdecydowali się wysiąść, czasem do pięknych zakątków, których nie zobaczymy, idąc utartymi szlakami, a czasem po prostu zobaczymy zwykłe szare ulice miasta, nieróżniące się niczym od innych miast.

Pieszo

Spacer nad Sekwaną. Tak, to dobry sposób na regenerację sił, na dalsze zwiedzanie miasta- my przeszliśmy spokojnym, powolnym tempem od Notre Dame brzegiem rzeki, co jakiś czas zatrzymując się na zrobienie zdjęć. Przyznam, że ten spacer był uroczy. Można w ten sposób obejrzeć najważniejsze mosty miasta, w tym chyba najbardziej popularny w całym Paryżu, czyli Pont des Arts. Możemy przy tej okazji kupić (lub nie) od bukinistów jakieś pamiątki, a to obraz z Wieżą, a to magnesik, a to starą książkę, i inne różne drobne rzeczy dostępne nad brzegiem rzeki.

 

pont-des-arts

Usiądź. Odpocznij. Najbardziej popularnym miejscem do odpoczynku są chyba Pola Marsowe, które ożywają w miarę upływu dnia. Bardzo dobre miejsce na mały piknik, piękne zdjęcia z Wieżą Eiffla w tle, wieczorem można podziwiać jej iluminację. Jeśli nie masz akurat ochoty na Pola Marsowe, zawsze można wybrać się do Ogrodów Tuleryjskich, Ogrodu Luksemburskiego czy innych parków, terenów zielonych Paryża.

w-parku

P.S. Masz swoje ulubione sposoby na zwiedzanie miasta? Jak lubisz zwiedzać – intensywnie czy na luzie? Włącz się do dyskusji – komentuj!

 

12 komentarze(y) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *