Jak zwiedzić Paryż?

Jak zwiedzić Paryż? Jest mnóstwo sposobów na zwiedzanie, ale kiedy nie masz już siły biec do następnej atrakcji, mam kilka pomysłów jak zwiedzić Paryż. Odkryj miasto z innej strony.

Rejs po Sekwanie. Batobus.

Jeśli masz ochotę zwiedzić miasto z innej perspektywy, wsiądź do Batobusu, czyli tak naprawdę statku pływającego po Sekwanie. To jest coś podobnego do warszawskiego tramwaju wodnego. Ma przystanki przy 9 ważnych punktach turystycznych jak np. Wieża Eiffla, Louvre, Notre-Dame i inne. Bilety możemy nabyć na każdej ze stacji. Działa przez cały rok, choć w zimowe miesiące z mniejszą częstotliwością niż w sezonie. Rozkład jazdy, przystanki i inne informacje uzyskasz na stronie: Batobus.

Wycieczka autokarem, Open tour, Big Bus.

Open tour i Big Bus to nic innego jak piętrowe autobusy bez dachu. Popularne już chyba w każdej stolicy. Przyciągające rzesze turystów, ale to już tylko dla tych zagorzałych fanów sztywnych, koniecznych do zobaczenia atrakcji. Siedzimy sobie wygodnie, słuchamy co lektor, opowiada o danym miejscu i obserwujemy i możemy nawet wysiąść a później wsiąść z powrotem, bez konieczności kupowania drugi raz biletu, a możemy przejechać też całą trasę bez wysiadania, a później kolejny i kolejny raz i tak cały dzień. Informacje szczegółowe podaję pod tymi linkami: Open Tour i Big Bus.

Autobusy komunikacji miejskiej.

Pora na naszą ulubioną formę zwiedzania. Podróż autobusem komunikacji miejskiej. Plusem takiego zwiedzania nie tylko Paryża jest zobaczenie miasta od mniej znanej strony. Czasem odkryć można ciekawe miejsca, które moglibyśmy przegapić, gdybyśmy się nie zdecydowali na wycieczkę autobusem. Trafić czasem uda się do bardzo ładnych zakątków miasta, w których toczy się życie bez udziału turystów, a czasem możemy zobaczyć zwykłe, niczym niewyróżniające się dzielnice.

Zwiedź Paryż, spacerując.

Zdecydowaliśmy się na spacer wolnym tempem od Notre-Dame brzegiem Sekwany. W ten sposób zobaczyliśmy najważniejsze mosty w Paryżu, w tym najbardziej popularny w całym mieście, Pont des Arts. Możemy przy tej okazji kupić (lub nie) od bukinistów jakieś pamiątki, a to obraz z wieżą, a to magnesik, a to starą książkę, i inne różne drobne rzeczy dostępne nad brzegiem rzeki.

Usiądź. Odpocznij. Zrelaksuj się.

Najbardziej popularnym miejscem do odpoczynku są chyba Pola Marsowe. W miarę upływu dnia ożywają, stąd najlepiej widać symbol Paryża, wieżę Eiffla. Wieczorem można podziwiać iluminację. Jeśli nie masz akurat ochoty na Pola Marsowe, zawsze można wybrać się do Ogrodów Tuleryjskich, Ogrodu Luksemburskiego czy innych parków, terenów zielonych Paryża. W których jest znacznie mniej ludzi niż na ulicach i są ciekawą odskocznią od muzeów czy innych zabytków.

12 komentarze(y) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.