Forge Mill Lake Local Nature Reserve. Spacer na wiosnę.

Forge Mill Lake Local Nature Reserve położony w Sandwell Valley Country Park to idealne miejsce na weekendowy spacer, szczególnie kiedy kwiaty zaczynają kwitnąć, a w całym parku czuć zapach kwiatów.

Raj dla ornitologów.

Główna ścieżka biegnie dookoła jeziora. Miejsce to wyposażone jest w dużą ilość punktów widokowych. Ornitolodzy będą szczęśliwi, ponieważ na jego terenie znajduje się specjalna budka, z której możemy obserwować ptaki, które pojawiają się na jeziorze. Bez względu czy pada, czy świeci słońce, możemy w przyjaznych warunkach podglądać życie ptaków. Dzieci także nie będą się w niej nudzić, w środku jest specjalny kącik przeznaczony specjalnie dla nich, mogą rysować, czytać. Jeśli będziemy mieć szczęście może uda się zobaczyć: czajkę, łyski, krzyżówki, łabędzie czy nawet perkoza. Park ten jest przystanią również dla lisów i wiewiórek, a z owadów możemy zobaczyć motyle bądź ważki.

Forge Mill Farm.

Obok jeziora znajduje się farma Forge Mill Farm. Atrakcją dla dzieci na pewno będzie plac zabaw. Na jej terenie znajduje się herbaciarnia, sklep oferujący wyroby z farmy, a także ścieżka prowadząca przy zagrodach ze zwierzętami bydłem, owcami, świnkami, kurami czy kozami.

Centrum dla zwiedzających.

Przy parkingu znajduje się Centrum dla zwiedzających. Latem możemy zakupić lody wytwarzane według domowej receptury. Przy budynku znajduje się punkt widokowy na jezioro. Ogródek z uprawą ziół, specjalne konstrukcje dla owadów, czy miejsce, w którym możemy zorganizować mini piknik.

Wokół jeziora przestrzeń zmienia się co chwilę, tym sposobem nie będzie to nudny spacer. W zależności od wybranej trasy możemy przechodzić obok różnego rodzaju łąk, kwitnących obficie drzew, tajemniczego lasu, czy wydzielonej polany, jeśli mamy ochotę, możemy pobujać się także na zawieszonej na wiekowym drzewie oponie, ukrytej pośród gąszczu drzew. Warto sprawdzać każdą ścieżkę, ponieważ nigdy nie wiadomo co możemy odkryć.

Pod tym linkiem znajduje się: mapa opisująca atrakcje i dokładny przebieg ścieżek w parku. Szczegółowe informacje na temat farmy: Forge Mill Lake.

6 komentarze(y) Dodaj komentarz
    1. Tak to niedźwiedzie łapy 😉 Ogólnie jest tu sporo fajnych pomysłów np. ogródek ziołowy, dbanie o motyle,owady, czy rozwijanie świadomości że przyroda jest w naszym życiu bardzo ważna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *