Edgbaston Reservoir. Spacer wokół stawu z widokiem na Birmingham.

W sobotę rano wybraliśmy się na krótki spacer po Edgbaston Reservoir, które wcześniej nazywane było Rotton Park. Powierzchnia całego parku to 90 akrów, z czego 77 akrów zajmuje zbiornik wodny zbudowany w 1827 roku przez Thomasa Telforda.

Pierwotną funkcją jeziora było dostarczanie wody do kanałów w Birmingham. Obecnie wody ze zbiornika nadal wykorzystuje się do tego celu. Otoczenie parku to wymarzone miejsce do uprawiania różnych sportów. Dookoła zbiornika biegnie trzy kilometrowa ścieżka, która stwarza idealne warunki do biegania pośród zieleni.

Edgbaston Reservoir jest to miejsce, w którym spotykają się: wioślarze, żeglarze, wędkarze, kajakarze i miłośnicy windsurfingu. Na terenie parku istnieją dwa kluby wioślarskie: Birmingham Rowing Club i University of Birmingham Boat Club. Dla żeglarzy The Midland Sailing Club . Zaletą tego miejsca jest odległość od centrum miasta, nie trzeba daleko jechać, by cieszyć się swoim ulubionym sportem.

Na terenie Edgbaston Reservoir możemy spotkać: traszki, nietoperze, mewy, rybitwy rzeczne, perkozy, kaczki krzyżówki, pliszki górskie, łyski, dzięcioły. Wody zbiornika są domem dla leszczy, okoni, płoć, szczupaka. Przy brzegu jeziora rosną wierzby, jednak przez wahania poziomu wody rozwój roślinności jest niemożliwy.

Informacje praktyczne: Reservoir.

 

8 komentarze(y) Dodaj komentarz
  1. Bardzo malownicze miejsce 🙂 Nawet nie wiedziałam, że w tej częsci Anglii można spotkac tak urocze zakatki.

    A buddyjska swiatynia na końcu to mój zdecydowany faworyt – nawet kolekcjonuję pocztówki z takimi miejscami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.