Dzielnice Birmingham Digbeth

Digbeth od początku istnienia pełniło funkcję jako ośrodek przemysłowy, był także ważnym punktem w transporcie. Obecnie Digbeth to dzielnica, którą miasto promuje jako dzielnicę kreatywną, tu ma także swoje miejsce popularny street art. Wciąż znajdziemy w Digbeth stare magazyny, mnóstwo parkingów, czy opuszczone i zapomniane miejsca. Decyzją miasta te obiekty powoli zostają przekształcane na mieszkania, biura, na ośrodki pełniące funkcje handlowe, czy zgodnie z nowym pomysłem, na obiekty związane z kulturą.

National Express Coach Station

Jeśli do Birmingham dojeżdżasz, korzystając z połączeń oferowanych przez National Express, na pewno będziesz wysiadać właśnie w dzielnicy Digbeth. Pierwsze zderzenie z miastem może być całkiem przyjemne. Birmingham zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie. Kolory, kwiaty i piękna pogoda przywitały nas kiedy wyszliśmy z dworca autobusowego. Od razu wiedziałam, że krążące opinie w Internecie o mieście jako brzydkim, szarym i nie do życia są nieprawdziwe.

coach-station-birmingham

Birmingham City College

Niedaleko dworca autobusowego znajdziemy Birmingham City College. Uczelnia powstała po połączeniu South Birmingham College i City College Birmingham w sierpniu 2012 roku. Zapewnia różnego rodzaju kursy, szkolenia  dla chcących zdobyć konkretny zawód. Informacje dodakowe pod linkiem: Birmingham City College.

birmingham-college

Irlandzka dzielnica

Digbeth jest także określana mianem Irish Quarter. Nie bez powodu. Parada z okazji Dnia Świętego Patryka odbywa się w okolicach Digbeth i przyciąga tłumy. Dzielnica Irlandczyków ma również swoje puby, zlokalizowane jest tu też  The Irish Centre.

irish-centre

Custard Factory

W dawnej fabryce możemy znaleźć ponad trzydzieści sklepów, w które oferują przeróżne wyroby, rękodzieła, ubrania vintage, biżuterię, kosmetyki i wiele innych. Nie jest to jednak typowe centrum handlowe ze sklepami. Panuje tu dość nietypowa atmosfera. W Custard Factory możemy także wynająć dostępną przestrzeń, mogą odbywać się małe spotkania biznesowe, konferencje, wesela, przeróżne prywatne imprezy, targi, festiwale czy nawet pokazy filmowe. Poszukiwacze sztuki ulicznej także powinni udać się w to miejsce – na murach otaczających to miejsce, znajdziemy przeróżne malowidła.Szczegółowe informacje: Custard Factory.

custard-factory

Puby

Digbeth to dzielnica pubów. Jednak najbardziej wyjątkowym miejscem jest The Old Crown. Podobno jego historia sięga 1368 roku. W The Old Crown znajduje się oczywiście pub, jak również można skorzystać z możliwości zakwaterowania w zabytkowym budynku.

the-old-crown

 Birmingham Central Backpackers

W kreatywnej dzielnicy Birmingham znajdą swoje miejsce również miłośnicy podróży z plecakiem. Usytuowane blisko centrum zapewnia doskonałą bazę wypadową. Kolorowe wnętrza z szeregiem atrakcji zachęcają by zatrzymać się w tym miejscu. Birmingham backpackers.

backpackers-birmingham

I trochę zdjęć z innymi ciekawymi obiektami w kreatywnej dzielnicy Birmingham:

wiadukt
Digbeth wyznacza wiadukt z niebieskiej cegły.
kanały
Przez dzielnicę przepływa rzeka Rea, znajdziemy też kanały.
polica-digbeth
Budynek policji w Digbeth.
vintage-shop
Ta dzielnica to raj dla uwielbiających modę vintage. Popularny sklep z modą vintage.
widok-na-centrum
Digbeth to dobry punkt widokowy na centrum miasta.
opuszczone-miejsca
Stare opuszczone budynki tworzą krajobraz dzielnicy.
street-art
Na koniec oczywiście street art, który promowany jest przez miasto. Mój wpis na temat sztuki ulicznej znajdziejsz pod linkiem: Street art Birmingham.

P.S. Jeśli zainteresowała cię dzielnica i chcesz ją lepiej poznać pobierz przewodnik, który znajduje się na stronie: Przewodnik po Digbeth.

O innych ciekawych miejscach w Birmingham przeczytasz w poniższych wpisach:

5 komentarze(y) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *