Cannon Hill Park

Większość osób odwiedzających Cannon Hill Park to rodziny z dziećmi. Szereg atrakcji, jakie zapewnia park dla najmłodszych, jest idealnym miejscem na spędzenie czasu z dziećmi.

Przed przyjazdem do parku, czytałam wiele opinii na temat tego miejsca, wszystkie były pozytywne, każdy zachwalał to miejsce. Jak zawsze w takich sytuacjach nie chciało mi się wierzyć, że jest aż tak świetnie, jednak po wizycie mogę spokojnie napisać, iż park ten rzeczywiście spełnia swoje rekreacyjne zadanie idealnie. Bardzo przyjazne miejsce, w którym najmłodsi na pewno nie będą się nudzić.

Cannon Hill Park został zaprojektowany przez T. J Gibsona, który już wcześniej miał na swoim koncie projekt Battersea Park w Londynie. Park został otwarty dla zwiedzających w 1873 roku. Cannon Hill Park został także odznaczony nagrodą Zielonej Flagi, którą otrzymują najlepsze tereny zielone w Wielkiej Brytanii. Na jego terenie znajdują się dwa większe jeziora, bujna roślinność, tajemnicze przejścia, czy inne klimatyczne miejsca.

mac
Mac na tle jeziora w Cannon Hill Park. Całą ofertę możesz znaleźć na stronie: Mac informacje praktyczne.
labedzie
Rowerki wodne 🙂 Do wynajęcia są wersje czteroosobowe lub dwuosobowe.
kawiarnia
W Cannon Hill Park herbatkę możemy wypić w takim oto uroczym miejscu.
kurs-mini-golf
Po lewej stronie wydzielone jest miejsce gdzie można grać w mini golfa, na terenie parku znajdują się także korty tenisowe, wesołe miasteczko dla najmłodszych.

dom

lion
The Golden Lion – budynek z szesnastego wieku, obecnie z powodu naruszonej konstrukcji nie jest udostępniony dla zwiedzających. Ciekawostką jest iż pierwotne położenie budynku było w dzielnicy Birmingham – Digbeth. 
sciezki
Ścieżki w Cannon Hill Park.
droga
Małe przypomnienie o zasadach korzystania z najszerszej drogi w parku.
wiewiorka
Wiewiórki które widać w każdym angielskim parku. Rudzielce są tu rzadkim okazem – ich szare krewniaczki opanowały parki.
rzezby
W parku co jakiś czas pojawiają się nowe rzeźby.
zakochani
Cannon Hill Park to idealne miejsce na spacery zakochanych.
rosliny
Zieleń, kolorowe rabaty z kwiatami – Cannon Hill Park to naprawdę zadbane i przyjemne miejsce.

kwiat

pomnik

piknik
Miejsca na rodzinny piknik czy też miejsca do gry w piłkę nie brakuje. Każdy znajdzie tu dla siebie kawałek przestrzeni.
mostek
W parku są także malownicze mosty, które nadają klimatu.

most

lawki-w-Cannon-Hill-Park

mapa
Do parku z centrum Birmingham bardzo łatwo dojechać – można wybrać autobus, który nam najbardziej pasuje. Podróż do Cannon Hill Park także nie zajmie dużo czasu.

Więcej o Birmingham i West Midlands we wpisach:

6 komentarze(y) Dodaj komentarz
  1. Przepiękne miejsce, idealne na weekendowe spacery. My wczoraj odwiedzilismy nasz park w Monachium i spędzilismy w nim prawie cały dzień, więc pewnie i w Cannon Hill Park by mi się spodobało 🙂

    1. To prawie tak jak my tylko że w Cannon Hill Park 😉 Jeśli lubisz takie miejsca to z pewnością byś się tu odnalazła 🙂 Miejsce ma klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *