Barr Beacon Local Nature Reserve. Najlepsze miejsce do obserwacji nocnego nieba.

Barr Beacon to jedno z najwyższych wzniesień w West Midlands. Jak podaje oficjalna strona miasta Walsall:

„Oferuje przepiękne widoki. Ze szczytu można zobaczyć okoliczne zabytki tym Wrekin, Cannock Chase, Lichfield Cathedral, Birmingham City Centre, a Lickey Hills. […] W sumie można zobaczyć co najmniej 11 powiatów: West Midands, Warwickshire, Staffordshire, Shropshire, Leicestershire, Gloucestershire, Northamptonshire, OxfordshireWorcestershireHerefordshire, a nawet Powys Walia!”

Spacer w deszczowy dzień.

Widoki, jakie zapewnia spacer przez wzgórza w słoneczny dzień, muszą dostarczać wielu wrażeń. Niestety, kiedy była ładna pogoda i mieliśmy okazję, by przetrzeć szlaki wzgórz Barr Beacon, miałam ciągle przyszykowaną jakąś wymówkę, by jednak nie jechać. I to był błąd, ale do trzech razy sztuka.

W sobotę, kiedy lał deszcz, zadecydowałam, że jedziemy. Przecież w pochmurny dzień też musi być ładnie. I było. Kiedy szliśmy w stronę wzniesień, nie miałam pojęcia, jakie widoki kryją się za mną. Chmury skutecznie przysłaniały to, co najlepsze. Na szczęście, kiedy dotarliśmy do symbolu pamięci ofiar I wojny światowej, przestało kropić na dobre, widoczność poprawiła się, a ja oczywiście brnąc po piękne widoki w mokrej trawie, byłam szczęśliwą jedyną osobą przemierzającą przemoczone ścieżki w parku. Cudownie!

Beacon Barr. Dlaczego jest wyjątkowe?

Beacon Barr to miejsce, które zostało wyróżnione za idealne warunki dla fanów astronomii. Przy okazji wszelkiego rodzaju wydarzeń, jak choćby spadające meteoryty, w tym miejscu gromadzą się chętni do oglądania nocnego spektaklu. Na noc rezerwat nie jest zamykany dla ruchu pieszego. To idealna okazja by podziwiać rozświetlone, nocne niebo.

W dzień możemy wybrać się, by nacieszyć się nizinnymi wrzosowiskami, plantacjami, łąkami, miejsce idealne jest także dla kochających ptaki czy motyle. Na terenie Barr Beacon spotkamy spacerowiczów, amatorów jazdy na rowerze, albo jazdy konnej, ale również kochających puszczanie latawcy.

Beacon Barr. Charakterystyczny War Memorial.

Charakterystycznym punktem jest Barr Beacon War Memorial, pomnik jest symbolem pamięci na cześć osób, które oddały swoje życie w I wojnie światowej.

„Wykonany z kamienia portlandzkiego i w pierwotnej wersji pokryty miedzianym dachem”.

Jednak jak wszędzie zawsze znajdą się amatorzy łatwego zarobku. Po serii kradzieży podjęto decyzję że kopuła będzie wykonana z cynku. Cynk jest tańszy i nie stanowi łakomego kąska dla szukających łatwych łupów. W środku pomnika znajdziemy dysk, na którym umieszczona jest mapa, z które miejscami widać dookoła, niestety nie jest on oryginalny. Oryginał zniszczono podczas II wojny światowej.

Więcej znajdziecie pod linkiem:Barr Beacon informacje. 

5 komentarze(y) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.