12 pozytywnych myśli na Nowy Rok.

2016 rok dobiega końca, idealny moment na podsumowania i plany na Nowy Rok. Dla mnie 2016 rok pod wieloma względami był ważny, choćby dlatego, że powstał blog „On the Island”, miejsce w sieci, o którym zawsze marzyłam. Po początkowych trudnościach mogę skupić się na doskonaleniu mojego miejsca w sieci. Blogowanie daje mi wiele satysfakcji i dzięki niemu wielu rzeczy się nauczyłam. Nadal chcę podążać blogową ścieżką. Sprawia mi to ogromną frajdę. Blog na pewno się zmieni wizualnie, ale zmiany są konieczne, by się rozwijać.

Chciałabym, aby Nowy Rok był jeszcze lepszy od poprzedniego, by był to rok spełnionych marzeń. Ponieważ jestem optymistką chodzącą z głową w chmurach, wiem z doświadczenia, że aby marzenia się spełniały, potrzebne jest pozytywne myślenie. Dlatego przygotowałam 12 pozytywnych myśli na Nowy Rok. Każdemu polecam wprowadzenie zmian w sposobie postrzegania świata. I od razu wszystko stanie się lepsze i mniej skomplikowane.

Bądź wdzięczny za to, co masz.

Każdego dnia postaraj się choć raz pomyśleć, o tym, za co jesteś wdzięczny. Wdzięczność pomaga w pozytywnym myśleniu, w budowaniu własnego szczęścia. Uświadamia, jak wiele już osiągnęliśmy w życiu i jak wiele mamy.

Nie narzekaj i się uśmiechnij.

Narzekanie mamy we krwi, jednak czy warto zaprzątać sobie głowę negatywnymi myślami? Miałam koleżankę w pracy, która wiecznie narzekała na wszystko, na ludzi, na dzieci, na męża, na pracę, na złe ustawienie biurka, na to, że ktoś ma lepiej, tylko nie ona. Sama nakręcała się swoim narzekaniem i sprowadzała na siebie sytuacje, na które mogła nadal nieprzerwanie narzekać i skarżyć się, że inni mają życie, tylko nie ona. To Ty decydujesz, jak będzie wyglądać Twój świat, Twoje życie, dlatego uśmiechaj się i bądź pozytywnie nastawiony do świata.

Uśmiech może być pierwszym krokiem do budowania pewności siebie. Jeśli uśmiechasz się, otoczenie postrzega Cię jako osobę radosną, pełną energii, Twoje samopoczucie także się poprawia. Uśmiechem można zarażać, więc im więcej wokół uśmiechniętych osób, tym lepiej.

Klik: źródło zdjęcia.

Na stresujące sytuacje, pomyśl o tym, co lubisz.

Przeżywasz chwile pełne stresu? Pomyśl o tym, co lubisz. O minionych wakacjach, na których świetnie się bawiłeś, o swoim hobby, o ukochanej osobie, o miejscu, które szczególnie lubisz. Może to być moment z życia, który poprawia Ci nastrój. Może być to cokolwiek, co zniweluje uczucie stresu, jaki się pojawił.

Niepowodzenia traktuj jako szanse na nowe.

Jeśli coś się nie uda, nie zamykaj się w sobie, nie rozpaczaj. Każde niepowodzenie otwiera przed Tobą nową szansę, nowe możliwości. Czasem jesteśmy tak zaślepieni, tym co chcemy osiągnąć, że nie potrafimy dostrzec szans pojawiających się obok nas. Dostrzegaj nowe możliwości bądź na nie otwarty, a niepowodzenia traktuj jako furtkę do lepszego, nowego życia.

Doceniaj piękne krajobrazy, ciesz się drobnymi rzeczami.

Zwracaj uwagę na codzienne przyjemności, ciesz się nimi. Czas spędzony z ukochaną osobą, codzienny spacer z psem, droga do pracy, mogą być czymś zupełnie nowym, jeśli postarasz się docenić je. Dostrzegaj to, co zwyczajne, to, co składa się na Twoje życie i ciesz się tym. Drobne przyjemności przyciągają zawsze te większe.

Uwierz w siebie i swoje możliwości. Bądź wytrwały.

Nie daj sobie wmówić, że nie poradzisz sobie, że nie ma sensu, że masz robić to, co inni. Uwierz w to, że potrafisz osiągnąć swój zamierzony cel. I nie poddawaj się. Nie porównuj się z innymi. Ty wiesz, co dla Ciebie jest najlepsze. Nawet jeśli popełnisz błąd, będziesz mieć satysfakcję, że próbowałeś i zrobiłeś tak, jak sobie to wymarzyłeś. Żyj swoim życiem. Wytrwałość pomaga w dążeniu do celu.

Klik: źródło zdjęcia.

Wychodź na przerwę.

Coraz częściej pracodawcy dodają do czasu pracy pół godziny extra lub godzinę, na przerwę. I wiem, że nie każdy z niej korzysta, że czasem ciężko się wyrwać, ale spróbuj, choć na chwilę wyjść na zewnątrz, odetchnąć, przejść się, spróbuj dostrzec coś pozytywnego w tym czasie. Taki spacer pomaga wyciszyć się, rozładować złe emocje, nabrać dystansu. Pomaga także bardzo skutecznie w utrzymaniu dobrego nastroju.

Ucz się nowych rzeczy. Próbuj. Doświadczaj.

Nie musisz zapisywać się od razu na kursy, za które zapłacisz krocie. Znajdź jakąś prostą czynność, którą zawsze odkładałeś na później lub zacznij robić to, co zawsze chciałeś. Próbuj nowego, jak nie wyjdzie, będziesz wiedział, że próbowałeś, a satysfakcja z podjęcia próby, także wpłynie na Ciebie pozytywnie. Zawsze możesz odnaleźć w sobie całkiem nowe umiejętności, czy nowe cechy, które uświadomią Ci Twoją wartość, lub odkryjesz pokłady energii, która drzemie w Tobie.

Myśl o swoich marzeniach.

Marzenia się spełniają, jeśli zadbasz o nie i będziesz wystarczająco długo o nich myślał. Wizualizował je w swojej głowie. Nie działa to, tak że myślisz i masz, ale człowiek, który marzy, wie, czego chce od życia, szybciej osiągnie marzenia, niż ten, który nie myśli o nich, który się poddaje i mówi „a mi to i tak się nie spełni”. Co dajesz światu, świat da tobie. Myśl pozytywnie, marz i spełniaj swoje marzenia.

Doceń najbliższe osoby.

Nie gniewaj się, napięte sytuacje obracaj w żart lub mów, że już nie pamiętasz, co się stało. Pomaga. Pamiętaj, że to z najbliższym tworzysz świat po pracy, staraj się, aby uśmiech częściej gościł na waszych twarzach niż smutek. To są Twoi najbliżsi, nie ma sensu obrażać się na nich. Oni Cię kochają, a Ty ich. Czemu psuć złością i nieporozumieniami stosunki między wami? Puść w niepamięć to, co złe. Uśmiechnij się. Powiedz, że kochasz!

Myśl o przyszłości, a przeszłość traktuj jako dobrą lekcję na przyszłość.

Nie rozpamiętuj tego, co się zdarzyło, nie zamartwiaj się. Twórz swoją przyszłość, bo przeszłości już nie zmienisz. Oczywiście przeszłość jest ważna, w końcu dzięki niej wiele możemy zrozumieć, wyciągnąć lekcje na przyszłość, ale ważniejsze jest to, jak ukształtujesz swoją przyszłość. Zacznij od teraz pozytywnie dostrzegać świat, by Twoja przyszłość była już tylko lepsza.

Pomagaj innym.

Pomóż, jeśli na Twojej drodze stanie ktoś, kto wymaga pomocy. Nie muszą to być wielkie czyny, wystarczy, że pomożesz osobie, która zgubiła się i nie wie, w którą stronę iść. Proste, ale jakże trudne do zrobienia w dzisiejszych czasach.

Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok 🙂 

25 komentarze(y) Dodaj komentarz
 1. Niektórym wydawać by się mogło, że do starszych postów nie warto wracać, bo są nieaktualne – Ty pokazujesz, że jest zupełnie odwrotnie, bo te myśli będą wieczne 🙂 Muszę zastosować tą, o stresujących chwilach, bo nigdy nie wiem, jak sobie z nimi poradzić 😉

  1. Dziękuję za sympatyczny komentarz 🙂 Stres to poważny problem mimo mojego bardzo pozytywnego podejścia do życia mam już kilka siwych włosów. Polecam metodę wracania myślami do pozytywnych chwil to daje naprawdę dobre rezultaty 🙂

 2. Swietne rady 😉 Przede wszystkim pozytywne nastawienie, usmiech i chęc poznawania nowego, doswiadczania, a także radosc z małych rzeczy i wiara w marzenia + wspaniali ludzie wokół 🙂

 3. Bardzo motywujacy wpis, niby proste rzeczy, ale warto, żeby o tym pamietac.
  Fajnie napisałas o wdzięcznosci, to bardzo dodaje nam energii.
  Najbardziej mnie zainspirowałas mysla, żeby uwierzyc w siebie.

  1. Od wdzięczności trzeba zacząć, ponieważ wtedy uświadamiamy sobie jak wiele mamy w życiu. Często niestety ludzie o tym zapominają. Skupianie się na tym czego nie mamy powoduje frustrację, lepiej zacząć od tego co mamy 🙂 Każdy jest inny, dlatego trzeba w siebie uwierzyć, wtedy można góry przenosić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.