Recenzja książki: „Wyspy Nieznane”

„Wyspy to małe odrębne wszechświaty. Światy odmienne od wszystkich innych, od zawsze oblewane przez morze wyrzucające na nie różne wraki i inne szczątki. Czasami są to żaglowce, innym razem ludzie uciekający od świata ze swoimi losami i przygodami, które zaczęły się nie wiadomo jak i gdzie. Często też same wyspy, odległe światy uwięzione przez morze, sprawiają, że historie te się rodzą, a są to historie, które nigdy by nie powstały na stałym lądzie.”

Viviano Domenici brał udział w wielu wyprawach do najbardziej oddalonych zakątków naszego globu, dzięki czemu miał okazję do poznania wielu niesamowitych historii rozgrywających się na odleglejszych lądach. Książka jest zbiorem nieprawdopodobnych historii, które rozegrały się dawno temu, ale w pamięci mieszkańców są obecne do tej pory.

Wyruszając w podróż po niezwykłych zakątkach świata razem z Viviano Domenici, poznajemy historie rozbitków, baronowych, które chciały uciec przed światem z kochankami, kobiet przebranych za mężczyzn, które zrobią wszystko w imię miłości, marynarzy pragnących osiedlić się na wyspach, historie osób, które zostawione same sobie na wyspach postradały zmysły, historię kultu cargo czy też dowiadujemy się o wyspie zamieszkanej w dalszym ciągu przez plemię broniące dostępu do swojej wyspy.

„Wyspy Nieznane” to książka, która zabiera nas w inny, magiczny świat, w który czasem aż trudno uwierzyć. Książka jest niezwykła pod każdym względem, pochłania się ją jednym tchem, trudno poprzestać na jednej opowieści. Lekkie pióro Viviano Domenici sprawia, że książkę czyta się bardzo przyjemnie.

Bogate wydanie „Wysp Nieznanych” dopełnia całości. Kredowy papier, wspaniałe zdjęcia, ilustracje, pocztówki, znaczki dodatkowo działają na wyobraźnię i sprawiają, że jesteśmy w stanie uwierzyć we wszystkie historie, które odkrywa przed nami autor książki. Całość jest niezwykle dopracowana i przyjemna w odbiorze.

Do „Wysp Nieznanych” dołączona jest płyta CD z odcinkiem programu „Boso przez Świat”, Wojciecha Cejrowskiego. Ja trafiłam na „Madagaskar”.

Informacje praktyczne:

Tytuł: „Wyspy Nieznane”
Autor: Viviano Domenici
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Ilość stron: 336
Cena: 39,90

20 comments Add yours
  1. Fajne jest to, że dzięki takim ksiazkom możemy sobie siedziec spokojnie na fotelu i odwiedzac odległe lady. Dla mnie minusem jest ten Cejrowski – akurat tego pana totalnie nie jestem w stanie zdzierżyc 😉

  2. Brzmi to niebywale interesujaco! Szczególnie, że pojawiaja się tam tak barwne osobowosci o niezwykłych życiorysach i ciekawych wspomnieniach.

    Nie słyszałam o tej ksiazce, ale dobrze wiedziec, że ona jest 🙂

  3. Świetnie się zapowiada. Tylko kiedy ja mam znaleźć czas na przeczytanie wszystkiego co chcę? W pakiecie zamiast Cejrowskiego powinna być magiczna różdżka do zatrzymywania czasu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge