O BLOGU

Hej!

Poniżej kilka informacji odnośnie samego bloga. Co w nim znajdziesz, co nas interesuje, co zazwyczaj zwiedzamy i jak.

Dlaczego zdecydowałam się na prowadzenie bloga?

Zmiany jakie zaszły w moim życiu zmotywowały mnie do tego aby powstał blog  „On the Island”. Umieszczam na nim wpisy z Wielkiej Brytanii i pozostałej części Europy. Lubię nasz kontynent i chciałabym zwiedzić go w całości w pierwszej kolejności. Dopiero później chciałabym podróżować w inne zakątki świata.

Co znajdziesz na blogu?

Na samej górze bloga znajdziesz zakładki: „O mnie” ,„O blogu”, „Kontakt”, „Prawa autorskie”, „Ciasteczka” – jak same nazwy wskazują wiadomo co się pod nimi kryje.

Drugie menu znajduje się poniżej nazwy bloga. W tej części znajdziesz następujące kategorie:

  • Wielka Brytania – Czemu jest wyróżniona? Obecnie mieszkamy na wyspie więc jej będzie poświęcona lwia część wpisów. Wystarczy kliknąć w tę zakładkę by przenieść się na wyspę i zobaczyć że warto się ruszyć i choć trochę ją poznać.
  • Europa – w tej zakładce znajdziesz pozostałe kraje naszego kontynentu, które udało nam się zwiedzić. Poszczególne kraje będą wyodrębnione w osobnych kategoriach, by na blogu panował ład.
  • Inspiracje – Co w tej kategorii można znaleźć? Wszystko – od życia na wyspie, po luźne przemyślenia, po sprawy aktualne.

To menu będzie stale rozrastać się, w miarę dalszych naszych podróży. Już nie mogę się doczekać!

Jaki styl podróżowania będzie widoczny na blogu?

Podróżujemy razem – ja i mój mąż. Wybieramy popularne środki transportu by dotrzeć do miejsca które chcemy zwiedzić: samolot, pociąg, autokar, samochód czy statek jeśli jest okazja. Na miejscu korzystamy z lokalnej komunikacji miejskiej lub zwiedzamy pieszo. Lubimy mieć pokój z łazienką tylko dla nas, jak również lubimy korzystać w pełni z miejsc w których jesteśmy  – wchodząc np. do muzeum, na punkty widokowe czy też korzystając z innych atrakcji jakie oferuje dane miejsce. Nie stronimy również od  miejsc wysoce turystycznych. Dlaczego by nie poznać tych najbardziej znanych zabytków w miejscu w którym akurat jesteśmy? Lubimy nowości, ale także ustronne miejsca bez fali turystów i nie zamykamy się na nie. Doceniamy zachody słońca, przyrodę, małe miasteczka czy wioski. Wszystko ma swój urok – a my jesteśmy ciekawi nowych miejsc!

Mam nadzieję że będziesz się tu czuć bardzo dobrze. Zapraszam do lektury.

podpis Marysia on the island